logo

e-ticaret paketleri

Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme

Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme

Bilgisayarınızda şüpheli açılan pencerelerle, istenmeyen araç çubuklarıyla, pop-up pencereler, yönlendirmeler ve kötü amaçlı yazılımlar olağandışı Google arama sonuçlarıyla veya beklenmedik başka davranışlarla karşılaşıyorsanız, bilgisayarınıza farkında olmadan zararlı yazılım (kötü amaçlı yazılım) yüklemiş olabilirsiniz.Büyük ihtimalle kullandığınız antivirüsler güncel olsa da bilgisayarınızı bu tür casus yazılımlardan koruyamayacaktır.Bu yazılımlardan korunmak için spyware yazılımları kullanmanız gerekmektedir.

Aşağıdaki programlar en çok karşılaşılan kötü amaçlı yazılımları kaldırabilir. Bilgisayarınızdaki tüm kötü amaçlı yazılımları yakalamak için birden fazla program denemeniz gerekebilir. Bu programların en yeni sürümlerini kullandığınızdan emin olun.

Lavasoft Ad-Aware: http://www.lavasoft.com/products/ad-aware_se_personal.php
Spybot Search and Destroy: http://www.safer-networking.org/en/download/index.html
MacScan: http://macscan.securemac.com/download.html (Mac kullanıcıları için)

Windows Xp işletim sistemi kullananlar için kötü amaçlı casus yazılımları temizleme aracı olarak Microsoft Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı‘nı kullanabilirsiniz.
Microsoft® Windows® Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı (KB890830) x64:http://www.microsoft.com/downloads/tr-tr/details.aspx?displaylang=tr&FamilyID=585d2bde-367f-495e-94e7-6349f4effc74

Birçok kullanıcı, kötü amaçlı yazılım tarafından bilgisayarlarında değiştirilmiş olabilecek ayarları bulmak için gelişmiş bir casus yazılım önleme uygulaması olan HijackThis’i kullanmaktadır. Bilgisayarınızı HijackThis ile taradıktan sonra, hangi programların kaldırılacağını belirlemek için HijackThis tarafından oluşturulan günlüğü analiz etmeniz gerekecektir. Aşağıda belirtilen kaynaklar bunu başarılı bir şekilde yapmanızı sağlayacaktır. Devam etmeden önce bunları mutlaka okumanızı öneririz. HijackThis günlüğünüzdeki geçerli satırları silmeniz bilgisayarınızı olumsuz etkileyebilir, bu nedenle lütfen dikkatli davranın.

1661 Kez Görüntülendi. Etiketler: » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

#

Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme” için 1 yorum

  1. tahsin : diyor ki:

    Spybot ile temizlik yaptım yönlendirmelerden kurtuldum.

    0