logo

e-ticaret paketleri

Universal Analytics 2023’te Kalkıyor

Universal Analytics 2023’te Kalkıyor
analytics-sayac
google analytics 4

Universal Analytics kullanımdan kaldırılıyor. Google’un sayaç servisi Universal Analytics, 1 Temmuz 2023’ten itibaren standart mülklerde yeni veri işlemeyecektir. Kullanıcılar Google Analytics 4 mülkü oluşturup bu mülke geçiş yaparak bu değişikliğe şimdiden hazırlanabilir.

Yeni nesil ölçüm çözümü olarak Google Analytics 4, Universal Analytics’in yerini alıyor. Standart Universal Analytics mülkleri, 1 Temmuz 2023‘te yeni isabetleri işlemeyi durduracaktır. Hâlâ Universal Analytics kullanıyorsanız bundan sonra Google Analytics 4 kullanmaya hazırlanmanızı öneririz.

Neler olacak?

  • 1 Temmuz 2023’e kadar, Universal Analytics mülklerinizde yeni veriler toplayıp kullanmaya devam edebilirsiniz.
  • 1 Temmuz 2023’ten sonra, Universal Analytics mülkünüzde önceden işlenmiş verilerinize en az altı ay boyunca erişebileceksiniz. Verilerinizin sizin için önemli olduğunun farkındayız. Geçmiş raporlarınızı bu süre zarfında dışa aktarmanızı kesinlikle öneririz.
  • 2023’ün başlarından önce yeni bir Google Analytics 4 mülkü oluşturmadıysanız Kurulum Asistanı sizin için bir mülk oluşturur. Bu yeni Google Analytics 4 mülkünde, karşılık gelen Universal Analytics mülkünüzde bulunan bazı temel özellikler (ör. hedefler/dönüşümler ve Google Ads bağlantıları) yer alır. Bu özelliği doğrudan Kurulum Asistanı’ndan veya yakında görünecek bildirim banner’ından devre dışı bırakabilirsiniz.
  • Önümüzdeki aylarda, mevcut Universal Analytics mülklerinin artık kullanılamayacağı tarihi açıklayacağız. Bu tarihten sonra, Universal Analytics raporlarınızı Analytics arayüzünde göremeyecek veya Universal Analytics verilerinize API üzerinden erişemeyeceksiniz.
  • Mülkünüzü 14 Ekim 2020’den önce oluşturduysanız muhtemelen bir Universal Analytics mülkü kullanıyorsunuz.
  • Mülkünüzü 14 Ekim 2020’den sonra oluşturduysanız muhtemelen bir Google Analytics 4 mülkü kullanıyorsunuz ve bu durumda herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok.

Gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz: https://demolink.net/1p

918 Kez Görüntülendi. Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

#

Universal Analytics 2023’te Kalkıyor” için 1 yorum