logo

e-ticaret paketleri

Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

Ücretli Öğretmenlik Başvurusu

2011-2012 Ücretli Öğretmenlik başvuruları başladı. Ücretli öğretmenlik başvurularını başlatan il –  ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri ve istedikleri belgeler… Ücretli öğretmenlik başvuruları için haberin devamını okuyunuz.

Bu yazıda ücretli öğretmenlik başvurusunu başlatan il ve ilçeleri duyurmaya çalışacağız.

Arnavutköy İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü

İlçemizde, mevcut ihtiyaç nedeniyle, 2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı’nda ‘Ücretli Öğretmen’ görevlendirmesi yapılacaktır. Müracaatlar; 01.07. 2011-31.08.2011 tarihleri arasında ve web sayfamızda yer alan “Ücretli Öğretmenlik Başvuru Formu” doldurularak gerçekleşecektir.   Değerlendirmede, öncelikli olarak; Eğitim Fakültesi, lisans ve ön lisans mezunlarına görev verilecektir.

Başvurular 01.09.2011-09.09.2011 tarihleri arasında değerlendirilerek, 12.09.2011 tarihinde web sayfamızda ilan edilecek ve görev alması uygun görülenler belgelerini 15.09.2011 tarihine kadar teslim edeceklerdir.

Belgeler: Diploma fotokopisi, sağlık raporu, sabıka kaydı, ikametgah senedi, nüfus cüzdanı fotokopisi.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

Ücretli Öğretmenlik Başvuruları başlamıştır. (29.06.2011)

3-Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

Ücretli Öğretmenlik Başvurusu İçin Tıklayın

Zeytinburnu İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü

Lütfen Dikkat!
NOT: 2011-2012 Öğretim yılı ücretli öğretmenlik başvuruları için sadece 1 Temmuz 2011 tarihinden sonraki başvurular dikkate alınacaktır.Bu tarihten önce yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.
Başvuru yapacakların,hem aşağıdaki internet formunu hem de kağıda basılı başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.
**
Kağıda basılı formun WORD formatındaki haline ulaşmak için TIKLAYINIZ…
**Kağıda basılı formun PDF formatındaki haline ulaşmak için TIKLAYINIZ…
MÜRACAAT ANINDA ÖNCELİKLE İSTENİLEN EVRAKLAR: Başvuru Formu, Diploma Fot., Kimlik Fot., 1 Adet Resim, varsa sahip olduğu FORMASYON, SERTİFİKA, KPSS SONUÇ BELGESİ VB.(Görevçıktıktan sonra diğer evraklar tamamlanacaktır)

Not:Her yeni eğitim-öğretim yılı için başvuru formlarının tekrar doldurulması gerekmektedir. Ayrıca şuan için belirlenmiş bir SON BAŞVURU TARİHİ yoktur, tüm başvurular alınmaktadır.

Başvuru için tıklayınız

Sancaktepe İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü

İLÇEMİZ OKULLARINDA ÜCRETLİ ÖĞRETMEN OLARAK GÖREV ALMAK İSTEYENLER 22 AĞUSTOS 2011 TARİHİNDEN İTİBAREN, ŞAHSEN İLÇEMİZE BAŞVURARAK İŞLEMLERİNİ GERÇEKLEŞTİRECEKLERDİR.
BAŞVURULARDA İSTENEN BELGELER;
 1. BAŞVURU ( İLÇE MİLLİ EĞİTİM DEN ALINACAK )
 2. DİPLOMA FOTOKOPİSİ VEYA MEZUNİYET BELGESİ
 3. SABIKA KAYDI
 4. NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ

Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

2011-2012 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI – ÜCRETLİ ÖĞRETMEN BAŞVURULARI

2011-2012 Eğitim- Öğretim Yılında İlçemiz okullarında atamalar sonucunda boş kalan / kalacak olan bölümlerde ücretli öğretmen görevlendirilmeleri için müracaatlar 15/08/2011 tarihinden itibaren(www.gebze.meb.gov.tr) web sitemizden elektronik ortamda yapılacaktır.

2011-2012 Eğitim – Öğretim Yılında İlçemiz okullarında atamalar sonucunda boş kalan / kalacak olan bölümlerde ücretli öğretmen görevlendirilmeleri için müracaatlar 15/08/2011 tarihinden itibaren(www.gebze.meb.gov.tr) web sitemizden elektronik ortamda  yapılacaktır.Elektronik ortamda başvuru yapmış olanlar belgelerini  3 gün içerisinde müdürlüğümüz atama bölümüne teslim etmesi ve başvurularını onaylatmaları zorunludur.Görevlendirmeler 16 Eylülde yapılack olup, sonuçlar aynı gün web sitemizden ilan edilecektir.Görevlendirilen  Öğretmenler 19/09/2011 tarihinde göreve başlayacaklardır.

Görevlendirmelere 4 yıllık Fakülte mezunlarından; öncelikle

1-     Eğitim Fakültesi,

2-      Fen-Edebiyat Fakültesi ve öğretmenliğe kaynaklık edecek diğer fakülte mezunları,

3-     4 yıllık diğer fakülte mezunlarına

4-     Emekli Öğretmenler (30 Haziran 2012 tarihi itibarı ile 65 yaşından gün almamış olanlar)

5-     Öncelik  ilçemizde ikamet edip,İlçemizdeki okulları tercih edenlerindir.

Adaylarımızdan yeterli müracaat olmaması durumunda 2 yıllık Yüksek Okul mezunlarına da görev verilecektir. Görevlendirmeler öncelikle alanlar bazında, ihtiyaç olmaması halinde yan alan ve diğer alanlarda görevlendirilebilecektir.

Özel alt sınıf sertifikası ve pedagojik formasyonu olanların durumlarını belgelendirmeleri gerekir.

Okul Öncesi eğitimi öğretmen ihtiyacı görevlendirmeleri ise Bakanlığımız Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğünün 29/07/2011 tarih ve 1985 sayılı yazıları doğrultusunda yapılacaktır.

Görev alacak olanlar formdaki taahhütlere uyacaklarını bildirdiklerinden mazeretsiz olarak görevden ayrılamayacaklardır.

Müracaat edecek adaylarımızın buna göre işlemlerini yaptırmalarını ve gereğini rica ederim.

İSTENEN BELGELER:

1.    Matbu form (Müdürlüğümüzden veya İnternet sayfamızdan alınacak başvuru formu)

2.    Mezuniyet belgesi veya diploma fotokopisi (aslı getirilecek)

3.    Son 6 ay içinde alınmış sabıka kaydı.

4.    Nüfus cüzdan fotokopisi,

5.    Yeni 1 adet resim

6.    Sağlık ocağından alınacak sağlık raporu

7.    Emekli Öğretmenler için Emeklilik Kimlik Belgesi ve

Fotokopisi

NOT:Fotokopisi istenen Belgeler aslı ile beraber getirilecek, aslı kontrol edildikten sonra fotokopileri müdürlüğümüzce alınacak ve belgeler Müdürlüğümüzde kalacaktır ,geri iade edilmeyecektir.

http://gebze.meb.gov.tr/v2/default.asp

Başiskele İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

04/08/2011
Ücretli Öğretmenlik Başvuruları 22 Ağustos Pazartesi günü başlayacaktır.Başvuru formu için tıklayınız.

http://basiskele.meb.gov.tr/

Çayırova ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü

2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı ücretli öğretmen başvuruları başlamıştır. Başvurular 09/09/2011 Cuma gününe kadar alınacaktır.Görevlendirmeler 12-16 Eylül tarihinde yapılacaktır. Sonuçlar 16 Eylül 2011 günü web sitemizden ilan edilecektir.Görevlendirme listesi okullara gönderilecektir. Ücretli öğretmenler 19/09/2011 tarihinde göreve başlayacaktır. Ücretli Öğretmen Başvuru Formu için Tıklayınız.

http://cayirova.meb.gov.tr/

Derince İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

Ücretli öğretmenlik başvuruları 5 Eylül 2011 tarihinden itibaren derince.meb.gov.tr adresinden yapılacaktır. Sistemden yapılacak başvuru sonrası istenecek belgeler asılları ile birlikte müdürlüğümüze elden teslim edilecektir. Sadece sistemden yapılan kayıtlar ise dikkate alınmayacaktır.

Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

2011-2012 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA İLÇEMİZ İLKÖĞRETİM /ORTAÖĞRETİM OKULLARIMIZDA KADROSUZ GEÇİCİ EK DERS SAAT ÜCRETLİ ÖĞRETMEN OLARAK GÖREV ALMAK İSTEYENLERİN 15 AĞUSTOS 2011 TARİHİNDEN İTİBAREN MÜDÜRLÜĞÜMÜZ ATAMA BÖLÜMÜNE BAŞVURMALARI GEREKMEKTEDİR.İSTENEN EVRAKLAR BAŞVURU FORMUNDA BELİRTİLMEKTEDİR.

Başvuru Formu İçin Tıklayınız..

http://golcuk.meb.gov.tr

Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

Başvurular 15 Ağustos 2011 tarihinde başlıyor. Gerekli formu doldurarak şahsen müracaat gerekiyor.

Başvuru için tıklayınız

2856 Kez Görüntülendi. Etiketler: » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

#

Ücretli Öğretmenlik Başvurusu” için 3 Yorum

 1. Sevgı guvenc : diyor ki:

  Meb herşeye guzel kılıf buluyor.Onbınlerce ucretlı ogretmenıne neden ınsan haklarına yaraşır çalışma ortamı ve guvenını sağlamıyor.Eğıtimlı ve tecrubelı ogretmenlerı,hıc tecrubesi ve lısans mezunu bıle olmayan ,ogretmenlıle uzaktan yakından ılgısı olmayan kışılere tercıh yapma hakkı okul mudurunun ınısıyatıfıne neden bırakılıyor.Mudurun keyfıne gore calışabılıyor yada cıkarılabılıyor. İşın en kotu yanı meb bu olayı desteklyor.Hanı nerde kaldı senın kalıten.Var mı boyle bır duzen! Var mı boyle bır anayasa Atını alan ortalıkta kuyruk sallıyor.Olan bızlere oluyor resmen kepaze yerıne konuyoruz.YAZIKLAR OLSUN SIZLERE….

  0
 2. bolat : diyor ki:

  Ücretli Öğretmen Arkadaşım
  Bizler yıllardır Türk Milli Eğitimine Ücretli Öğretmenlik yaparak hizmet ediyoruz. Ancak çalışma şartlarımız sizlerin malumu. Kadrolu Öğretmenle aynı işi onlardan daha fazla özveriyle yapıyoruz. Ancak onların aldığı ücretin yarısını bile alamıyoruz. Sigortamız ayı tam çalışsak bile ancak ayın yarısı kadar yatıyor. İş güvencemiz bizi çalıştıran Milli eğitim ya da okul müdürünün iki dudağı arasında. Hiçbir gerekçe göstermeksizin ‘Artık sizi çalıştıramıyoruz.’ demesi işimize son verilmesi için yetiyor. Söylemeye lüzum yok yerimize kadro öğretmen atandığında işimiz otomatikman son buluyor.

  Bizler bu olumsuz koşullar altında çalışıyoruz sorunumuza çözüm bulması gereken makamların kılı kıpırdamıyor. Kimimiz evliyiz ve çoluk çocuk sahibiyiz. Evlatlarımıza mama alamıyoruz.Giyip öğrenci önüne çıkacak ikinci bir elbisemiz yok. Öğrencilerimiz bizlerle alay ediyor. Bizler bütün bunları hak edecek ne yaptık. Yol mu kestik dağda eşkiyalık mı yaptık? Bizim suçumuz ne ki Başbakan Sayın Milli eğitim Bakanı ve oylarımızla seçtiğimiz bizlerin sorunlarına çözüm bulacak milletvekilleri bizlerin sorunlarına karşı bu kadar duyarsız?

  Başlattığım Ücretli Öğretmenlere Kadro Verilsin İmza Kampanyasına sizlerin desteklerini bekliyorum. Kampanyaya imzalarınızla destek olunuz ve tanıdıklarınıza tanımadıklarınıza ulaşabildiğiniz herkesi kampanyamız hakkında bilgilendiriniz. Bizler taleplerimizde haklıyız. Ancak bizler sustukça gerçekten bizleri sorumlu makamları göreceği yok. Hal böyle olunca da daha yıllarca da aç sefil sürünmeye mahkumuz.

  Arkadaşlar lütfen artık kıyıda köşede durup beklemeyelim. Birileri yapsın komşuda pişen bize de düşer nede olsa deyip bir köşeye çekilip oturmayalım. Arkadaşlar bizler elbirliği yapıp bu aşı pişirmezsek bu aşın kendiliğinden pişeceği yok. Böyle sessiz sedasız bekledikçe daha yıllar var ki sürünmeye mahkumuz. Haydi arkadaşlar elbirliği yapıp bir gayrete gelelim. Bizler hakkımızı istiyoruz. Haklı olduğumuz bir hususta susmanın anlamı yok.

  Haklı taleplerimizi dillendiren bu imza kampanyasına sizlerin çok değerli desteğinizi bekliyorum. Haydi arkadaşlar gayret. Gayret bizden muvaffakiyet Allahtan.

  http://imzakampanyam.com/ucretli-ogretmenlere-kadro-kadro-verilsin-imza-kampanyasi

  0
 3. nigarsevinc : diyor ki:

  yanılılyorsun arkadaşım lisans ve ya önlisanmezunuda olsan seminer sertifikasıda istiyorlar , ayrıca ben ne ücretli öğretmenlre gördüm çok başarılı eğitim için elinden geleni yapmaya çalışan. hatta veliler ücretli öğretmenin özverisine ve öğrencilerinin yıl sonunda ki başarılarından dolayı birtürlü ücretli öğretmenin ücretli öğretmen olduğuna inanamadılar. En az kadrolu öğretmen kadar başarılı olduğuna gözleriyle , yaşayarak şahit oldular. onun için biraz insaf ücretli öğretmenler içinde de başarılı ve elinden geleni yapan öğretmenler mevcut.

  0