logo

e-ticaret paketleri

E- Okul VBS ile Hangi Sorgulamalar Yapılır?

E- Okul VBS ile Hangi Sorgulamalar Yapılır?

E- Okul ve E- Okul VBS ile Hangi Sorgulamalar Yapılır?

2018 – 2019 eğitim öğretim yılı bugün itibariyle başladı. E-Okul ve e-Okul VBS üzerindne hangi sorgulamaları öğrenebileceğiniz haberimizin içinde.

17 Eylül’de ilk ders zilinin çalmasıyla, ders programı ve okulla ilgili tüm gelişmeleri takip edebileceğiniz e-Okul VBS siteminden neler öğrenebilirsiniz? İşte, tüm ayrıntılar..

E-OKUL’A NASIL GİRİLİR?

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne buradan giriş yapabilirsiniz. Açılan sayfaya öğrenci okul numarasıyla giriş yapılmaktadır.

E-OKUL İLE HANGİ SORGULAMALAR YAPILIR?

e-Okul sisteminde: öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık işlemleri, sınav bilgileri, TEOG, DPY-B gibi merkezi sınav sistemlerinin başvuru ve tercih işlemleri, takdir, teşekkür, onur gibi belgelerin işlemleri, haftalık ders programları girişleri, e-karne ve duyurular gibi birçok bilgiye bu sistem üzerinden ulaşabilirsiniz.

E-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ

e-Okul modülünün haricinde, velilerin, öğrenci takiplerini kolaylaştırmak amacıyla açılmış olan e-okul VBS sisteminden: öğrencinin devamsızlıkları, ders programı, davranış notları, sınav tarihleri, duyurular, merkezi sınavların giriş belgeleri ve tercih sonuçları TC kimlik numarası ve okul numarası girildikten sonra takip edilebilir.

1645 Kez Görüntülendi. Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ