logo

e-ticaret paketleri
15 Ağustos 2011

TFF kararını açıkladı

TFF kararını açıkladı

TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar‘ın liglerin mevcut haliyle belirlenen takvime göre başlayacağını açıklaması Süper Lig‘de yer almayı umut eden Bucaspor ile Bank Asya 1. Ligi’ne alınmasına kesin gözüyle bakılan Altay‘ın hevesini kursağında bıraktı.

“Çok üzgünüz” diyen Altay Başkanı Ömer Hızlıok, “Olay çok taze. Şu aşamada fazla bir şey söylemek istemiyorum. Gerekli açıklamayı yarın yapacağız” derken, Bucaspor Başkanı Şeref Üstündağ ise, “Futbol Federasyonu bir karar verdi. Şu aşamada ne yazık elimizden bir şey gelmiyor” diye konuştu.

Manisaspor ile yolları ayrılan teknik direktör Hikmet Karaman’ın PFDK’ya tedbirli olarak sevkedilen 52 kişi arasında yer alması sürpriz oldu. Manisaspor’un, Karaman’la para krizi nedeniyle değil, TFF’den alınan duyumlar doğrultusunda yollarını ayırmış olabileceği ifade edildi.

MERSİN İDMANYURDU KULÜBÜ BAŞKANI KAHRAMANLI: “TFF’NİN KARARI DOĞRU BİR KARARDIR, DESTEKLİYORUZ”

Mersin İdmanyurdu Kulübü Başkanı Ali Kahramanlı, fubolda şike ve teşvik primi iddiaları ile ilgili olarak Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Ali Aydınlar’ın son açıklamalarını ‘olumlu ve doğru bir karar’ olarak nitelendirdi.

Kahramanlı, TFF Başkanı Aydınlar‘ın da ifade ettiği gibi, sağlıklı karar verilebilecek şekilde elde yeterli bilgi ve belge yokken, savunma hakkı kullanılamazken ve soruşturma süreci devam ederken bir karar alınmasının doğru olmayacağını kaydetti. Kahramanlı, soruşturma kapsamında daha önce gözaltına alınarak ifade verdikten sonra serbest bırakılan asbaşkan Beşir Acar’ın Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edilmesini ise, “TFF’nin aldığı karar doğrultusunda ne yapılması gerekiyorsa o yapılacaktır” diye yorumladı.

Sadri Şener: Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı net konuşmalıydı

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, “Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı net konuşmalıydı. Şunu dese anlardık; ‘Savunma hakkı alamadığımdan karar veremiyorum.’ Ama şimdi biraz öyle konuştu, biraz böyle konuştu. Yargı denen müessesede biz de hakkımızı arayacağız. Madem belge yok, bizi neden PFDK’ya sevk ettin?”

ESKİŞEHİRSPOR TEKNİK ASBAŞKANI ÇUHADAR: “BÖYLE BİR KARAR BEKLEMİYORDUK”

Eskişehirspor Teknik Asbaşkanı Nihat Çuhadar, Futbol Federasyonu’nun aldığı kararların sebepleriyle ilgili net bir bilgilerinin olmadığını belirterek, “Böyle bir karar beklemiyorduk. Kararların gerekli sebepleri iletildikten sonra biz de kulüp olarak gerekli adımları atarız” dedi.

Nihat Çuhadar, Eskişehirspor Kulübü Teknik Danışmanı Zafer Tüzün ve Sivasspor’dan transfer ettikleri Mehmet Yıldız’ın Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini belirtti. Çuhadar, “Alınan kararlarla ilgili net bir bilgimiz yok. Neden böyle bir karara varıldığını da bilmiyoruz. Gerekli sebepler iletilecektir, ona göre kulüp olarak biz de gerekli adımları atarız. Biz böyle bir karar beklemiyorduk” diye konuştu.
Çuhadar, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edilen teknik direktör Bülent Uygun ve sportif direktör Ümit Karan ile daha önceden yollarını ayırdıklarını belirtti. (Milliyet)

1289 Kez Görüntülendi. Etiketler: » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ