logo

e-ticaret paketleri

Ömer Dinçer: Dershanelere Karşı Değiliz

Ömer Dinçer: Dershanelere Karşı Değiliz

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer bir okulun açılısında Ülke TV’nin sorularını yanıtladı. Ülke TV mikrofonlarına konuşan Bakan Dinçer, kesinlikle dershaneye karşı olmadıklarını fakat dershanelere olan ihtiyacın karşılandığında zaten kapatılacağını ifade etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın dershanelerin kapatılacağı sinyalini vermesinin ardından son günlerin en tartışılan konusu “Dershaneler ne zaman kapatılacak?” oldu.

Sosyal medyaya da bomba gibi düşen ve #dersanemolmasaydı başlığı altında başlatılan dershanelere destek kampanyası birçok sanatçı, yazar, gazeteci, siyasetçiyi içine çekti. 

Ülke TV sanal âlemdeki bu tartışmayı İstanbul Sultangazi’deki bir okulun açılışına katılan Ömer Dinçer’e sordu. Dinçer ilk başta tartışmaya girmek istemedi daha sonra “Dershanelerin kapatılması meselesine bakarken, olaya sadece bir kurumun kapanması ya da açılması gibi bakılıyor.” açıklamasını yaptı ve şöyle devam etti: “Bu çok eksik bir bakış açısıdır. Ve bizden de genellikle buna dair bir soru sorulduğunda “evet kapanacak veya hayır kapanmayacak “ türünden bir cevap beklendiğini hissediyorum.”

DERSHANEYE KARŞI OLUŞUMUZ SÖZ KONUSU DEĞİL

Israrlı sorulara ise kimseyi mağdur etmeyecek bir formülün üzerinde çalıştıklarını söyleyerek yanıt verdi.  “Türkiye’de ortaöğretimde bir senede okuttuğumuz ders sayısı fazla” diyen Dinçer SBS ve YGS sınavı ile öğrencilerin sürekli bir imtihanla karşı karşıya kaldığını ve bunlara dair çözümün üretilmesi için çalıştıklarını ifade etti. “Bunların hepsine dair bir çözüm üreteceğiz bir bütünlük içerisinde dershaneyi bir yere koyacağız.” Diyen Bakan kesinlikle dershaneye karşı olmadıklarını fakat dershanelere olan ihtiyacın karşılandığında zaten kapatılacağını da sözlerine ekledi.

1221 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ