logo

e-ticaret paketleri

Nano-teknolojik dişler üretilebilecek

Nano-teknolojik dişler üretilebilecek

Nano-teknolojik dişler üretilebilecek
Uzmanlar, nano-teknolojik gelişmeler sayesinde ileriki 15-20 yıl içerisinde insanların kaybettikleri dişlerinin yerine kendi kök hücrelerinden diş üretilebileceğini söyledi.

İZMİR

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Diş Hastalıkları ve Tedavisi Anabilim Dalı, serbest diş hekimlerine yönelik olarak 1. Diş Hastalıkları Tedavisi Sempozyumu düzenledi. Sempozyumda kök hücreden diş üretimi çalışmaları ile tanınan Illinois Üniversitesi Brodie Laboratuvarı Genetik Departmanı’ndan Prof. Dr. Thomas G. H. Diekwisch ve Prof. Dr. David Ricketts, yaptıkları konuşmada nano-teknolojik gelişmeler sayesinde ileriki 15-20 yıl içerisinde insanların kaybettikleri dişleri yerine kendi kök hücrelerinden laboratuvar ortamında diş üretilerek tekrar eski haline döndürülebileceğini ifade ettiler.


Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin diş hekimlerine anlatıldığı sempozyumda konuşan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Celal Artunç da, “Görevimiz, öğrencilerin sadece okurken değil mezun olduktan sonra da yanında olmaktır” dedi.


Sempozyumun kapanış konuşmasını yapan Diş Hastalıkları ve Tedavisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Banu Önal ise, Türkiye’de diş hekimliğinin her gün geliştiğini ve bu tarz sempozyumlarla daha da ilerleyeceğini ifade etti.

1102 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ