logo

e-ticaret paketleri

Amerika’da Çocuklara kurşun geçirmez çanta

Amerika’da Çocuklara kurşun geçirmez çanta

Amerika’da okul saldırıları konusu tekrar gündeme geldi. Bazı aileler çocuklarını saldırılardan korumak için kurşun geçirmez sırt çantalarını tercih etti.


Yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla Amerika’da okul saldırıları konusu tekrar gündeme geldi. Bazı aileler çocuklarını saldırılardan korumak için kurşun geçirmez sırt çantalarını tercih etti.

Amerika’nın Sesi’nin “Stüdyo Washington” yayınına katılan Psikolog Gülhan Akşit Şener, bu çantaların çocuklar ve aileleri arasında gerginlik yarattığını söyledi

ÇOCUKLARIN OYNADIKLARI OYUNLAR

Okul saldırılarında devletten önce ailelere görev düştüğüne işaret eden psikolog Gülhan Akşit Şener, çocukların oynadığı şiddet içerikli oyunların da okul saldırılarında önemli etkisi olduğunu söyledi.

Çocukların bu tür oyunlara düşkün olmasının alışkanlıklardan kaynaklandığını kaydeden Şener, aileleriyle kaliteli vakit geçiren çocukların şiddet içeren oyunları daha az oynadığına dikkat çekti.

Şener, çocukların başka uğraşlara yönlendirilmesinin iyi bir çözüm olduğunu belirtti.

Annelerin 0-3 yaş arasındaki çocuklarının yanında olmasını gerekli gördüğünü dile getiren Şener, 9-17 yaş arası olarak kabul edilen ergenlik çağında çocuklarla kaliteli iletişimin hayati önem taşıdığını vurguladı.

1748 Kez Görüntülendi. Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

#

Amerika’da Çocuklara kurşun geçirmez çanta” için 1 yorum