logo

e-ticaret paketleri

Türkiye’nin Ekonomi Denetimi McKinsey’e Emanet

Türkiye’nin Ekonomi Denetimi McKinsey’e Emanet

AK Parti, Ekonomi Bakanlığı başta olmak üzere 16 bakanlığı ABD’li şirkete bıraktı!
Şaka değil! Osmanlı’da devlet işi dinsize verilmezdi. Gelinen noktada islamcı AKP devlet ekonomisinin denetimini ABD’ye verdi.

İşte damat Berat Albayrak’ın açıklamaları.

Türkiye’nin Ekonomi Denetimi McKinsey’e Emanet: Peki Şimdi Neler Olacak?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, YEP(Yeni Ekonomi Programı) kapsamında faaliyete başlayan Maliyet ve Dönüşüm Ofisi için uluslararası yönetim şirketi McKinsey ile çalışacaklarını söyledi. McKinsey her çeyrekte 16 bakanlığın ekonomik ve maliye performansını ölçecek ve rapor sunacak. Peki uluslararası yönetim ve danışmanlık şirketi McKinsey ne yapar, ekibi kimlerden oluşuyor, bu süreçte bizleri neler bekliyor sizler için derledik.

Albayrak, Birleşmiş Milletler 73. Genel Kurul görüşmeleri için bulunduğu New York’ta, Türkiye-ABD İş Konseyi (TAİK) tarafından düzenlenen 9. Türkiye Yatırım Konferansında konuştu ve bu hedefler için uluslararası danışmanlık şirketi McKinsey ile kontrol ve raporlama alanında çalışacaklarını belirtti.

Albayrak, bu ekonomik hedef göstergeleri doğrultusunda 16 bakanlığın da her çeyrekte yani üç ayda bir denetimden geçeceğini, kontrol ve raporların McKinsey şirketi tarafından sağlanacağını belirtti.

Albayrak yaptığı açıklamada “Yeni program bünyesinde kurulan Maliyet ve Dönüşüm Ofisi için uluslararası yönetim şirketi McKinsey ile çalışmaya karar verdik. 16 bakanlıktan temsilcilerin bulunduğu bu ofis, tüm hedeflerimizi ve sonuçlarımızı her çeyrekte kontrol edecek” dedi.

3463 Kez Görüntülendi. Etiketler: » » »
#

SENDE YORUM YAZ

#

Türkiye’nin Ekonomi Denetimi McKinsey’e Emanet” için 1 yorum