logo

Brunson 13 Ekim’de ABD’de

12 Ekim’deki mahkemede serbest kalacak olan Rahip Brunson piyasalarda düşüşe sebep olabilir. Altın gramı 230 TL altına düşeceği ön görülüyor. Dolar kurunda da düşüş yaşanacak.

Hükümete yakın yazardan Brunson iddiası

Hükümete yakınlığı ile bilinen yazar Abdülkadir Selvi, Rahip Brunson olayı ile ilgili, “13 Ekim’de Brunson’ı ABD’de uçağın merdivenlerinden inerken görebiliriz” ifadelerini kullandı.

01 Ekim 2018 Pazartesi 12:19

ABD ile yaşanan Rahip Andrew Brunson olayında önemli gelişmeler beklendiğini yazan Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, “13 Ekim’de Brunson’ı ABD’de uçağın merdivenlerinden inerken görebiliriz” dedi.
Ekonomik ve siyasi olarak önemli kararların alınacağı bir haftaya girildiğini belirten Hürriyet yazarı Selvi, “Türkiye’yi ekonomik krize götüren yoldaki mayınlar bir bir temizlenmeye çalışılıyor. ABD ile yaşadığımız krizin tetikleyicisi olan Brunson olayında önemli gelişmeler bekleniyor” diye yazdı.
Terör örgütleri adına casusluk yaptığı idiasıyla Türkiye’de 35 yıl hapis istemiyle yargılanan ve tutukluluğu ev hapsine çevrilen ABD’li papaz Andrew Brunson’ın avukatı İsmail Cem Halavurt’la konuştuğunu aktaran Selvi, şöyle devam etti:

“3 Ekim Çarşamba günü Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuruda bulunacağını doğruladı. Mehmet Altan kararını gerekçe göstererek, Brunson hakkındaki adli kontrol şartının kaldırılmasını talep edecek. Ayrıca 12 Ekim’deki mahkemede Brunson’la ilgili kararın sonuçlanması bekleniyor. Yani, işlediği suçlardan dolayı mahkûmiyet verilip yargılamasının adli kontrol şartı olmadan devam etmesi gibi. Bu durumda 13 Ekim’de Brunson’ı ABD’de uçağın merdivenlerinden inerken görebiliriz.”

Brunson 13 Ekim’de ABD’de.

Etiketler: » »
Share
18394 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ